Tip na výlet s dětmi: Pohádková výstava v Letohrádku Portheimka

PortheimkaUnikátní příležitost prohlédnout si 150 originálních loutek a dekorací z více než 25 českých pohádek a na místě si malou loutku vlastnoručně vyrobit dětem nabízí výstava Večerníček z Chaloupky na vršku. Výstava se koná od 18. 5. do 17. 6. 2002.

Známá loutkářka a kostýmní výtvarnice Šárka Váchová, autorka večerníčku Chaloupka na vršku, seriálu Kostičky, Vánoční koledy, Pinocchio, Paní Bída a dalších oblíbených titulů, vystavuje hrdiny svých příběhů do 17. 6. v Letohrádku Portheimka na Smíchově. Součástí expozice jsou i tvůrčí dílny, ve kterých si děti z přírodních materiálů vyrábějí vlastní loutky, v neděli 10. června od 13 do 19 hodin dokonce s pomocí a poutavým vyprávěním Šárky Váchové.

Večerníček z Chaloupky na vršku

Výstava Večerníček z Chaloupky na vršku v Letohrádku Portheimka je promyšleně koncipována tak, aby zaujala a pobavila děti i dospělé. Atraktivní formou přibližuje proces zrodu loutek, k dispozici je i malý kinosál s projekcí pohádek. Tvořivé workshopy se konají o víkendech a ve všední dny v dopoledních hodinách. V rámci slavnostní vernisáže se do výroby loutky pustil i herec Ondřej Brousek.

Večerníček z Chaloupky na vršku

Otevřeno: od pondělí do pátku 9 – 18 hodin, o víkendech 10 – 19 hodin.
Vstupné: děti do 15 let – 70 Kč, dospělí – 110 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) – 270 Kč, důchodci – 60 Kč, ZTP a děti do 2 let – zdarma, MŠ, ZŠ – 50 Kč/dítě, doprovod zdarma.

Letohrádek Portheimka (Štefánikova 12, Praha 5)  je výborně dostupný MHD – nachází se v dosahu stanice metra, tramvají a autobusů Anděl a v blízkosti zastávky tramvají Arbesovo náměstí.

 

ZDROJ: 2media.cz

26 května, 2012 by