Category: FILM

11 června, 2012 by admin

KonfidentFilm KONFIDENT režiséra Juraje Nvoty o přátelích, které spojuje i rozděluje režim. Okupace Československa v roce 1968. Adam je radioamatér. Pracuje ve Svazarmu. V následujícím roce normalizace je jejich oddělení výnosem Ministerstva vnitra sloučené s odborem Státní bezpečnosti. Z radioamatéra se stává profesionál. Technický pracovník odposlechů. Jednoho dne zjistí, že odposlouchávají i jeho… Film je postavený na skutečných událostech. Příběh mladého radioamatéra, který se stal středobodem zájmu tajných služeb, vychází z poznatků archivovaných ve svazcích Ústavu paměti národa v Bratislavě. Příběh muže, který poznává sám sebe v kontinuitě času s překvapivým zvratem v závěru, je tragikomedií o heroismu. O úsměvném pohledu na absurditu totalitních režimů. Read more of this article »

Posted in FILM

17 května, 2012 by admin

Don´t StopOriginálně a stylově vstoupí do kin nový československý film DON´T STOP. Pár dnů po slavnostní premiéře, ohlášené na 14. června 2012, se rozjede DON´T STOP TOUR s kapelami, jejichž skladby znějí ve filmu.  Read more of this article »

Posted in FILM, KONCERTY

3 května, 2012 by admin

cohenPřestože i tento Cohenův film režíroval tvůrce Borata a Bruna Larry Charles, Diktátor se od obou výrazně liší. Nepohrává si totiž s dokumentárním stylem vyprávění, ale naplno přiznává, že jde o vyfabulovaný příběh o tom, že i krutovládci můžou být v soukromí velmi milí lidé. To ostatně letos dokázal i Aladdin, který na oscarové show rozsypal ostatky Kim Čong Ila, čímž obětavě splnil jeho poslední přání… Premiéra filmu je 17. května 2012


Read more of this article »

Posted in FILM