Category: KNIHY

2 srpna, 2016 by admin

Po pádu Velké Moravy byly písemnosti země Moravy spáleny a její dějiny jsou od té doby zamlčovány a falšovány. Je to zázrak, že neshořela v ohních katolické církve také kniha vysokého církevního hodnostáře Mauro Orbiniho: Historiografie – původ názvu, slávy a rozšíření národa slovanského z r. 1601. Read more of this article »

Posted in KNIHY

8 září, 2014 by admin

13-marcela-r-foceni-pro-kampan-osm-svetu-14Včelí lid je druhá kniha akční fantasy série Osm světů mladé autorky Marcely Remeňové. Akční thriller Včelí lid je její druhou vydanou knihou a volně navazuje na první díl fantasy trilogie Osm světů, který vyšel pod názvem Seznámení již v jejích třinácti letech. Mladá spisovatelka a aktuálně studentka Gymnázia Jana Nerudy v Praze se již od dětství pohybovala díky povolání rodičů v tvůrčím a inspirativním prostředí divadla a filmu.  Read more of this article »

Posted in KNIHY

11 června, 2012 by admin

Guy CorneauChybějící otec, chybující syn je název bestselleru kanadského autora Guye Corneaua, přeloženého do desítek jazyků. Česky nyní vychází v nakladatelství Portál. Mnoho mužů, kterým v dětství scházel kvalitní kontakt s otcem, trpí ještě v dospělosti – mají problémy psychické, emoční, neumějí komunikovat s partnerkami ani s dětmi, nedokážou se ztotožnit se svou mužskou identitou. Autor popisuje, jak se absence otce u mužů konkrétně projevuje, a nabízí možnosti, jak najít z této situace východisko. „Chybějící otec“ je termín, pod který Guy Corneau zahrnuje nejen fyzickou, ale i duševní nebo citovou absenci. Patří sem otcové nepřítomní, ale i ti, kteří sice přítomni jsou, ale nechovají se nevhodně (jsou alkoholici, autoritářští, potlačují rozvoj synů apod.). Synové se pak nemohou s otci identifikovat a vytvořit si svou mužskou identitu, necítí se dostatečně jistí, aby mohli přejít do fáze dospělosti. Read more of this article »

Posted in KNIHY

11 května, 2012 by admin

P. G. Wodehouse: Dívka v modrémTen, kdo nečetl nic od Sira Pelhama Grenvilla Wodehouse, má nyní skvělou příležitost s tím začít. Kdo jej zná a již zhltal vše co u nás vyšlo, se může těšit na další vydavatelský počin v podobě titulu z roku 1970 – Dívka v modrém. Čtenáře opět potěší pořádná porce anglického humoru i když proslulého komorníka Jeevese zde budete hledat stěží… Můžete však být bez obav kvalita humoru a patřičná dávka čtivosti je zaručena.

Read more of this article »

Posted in KNIHY