NEIL YOUNG & CRAZY HORSE: AMERICANA

NYNEIL YOUNG & CRAZY HORSE vydají 4. června 2012 velmi speciální album s názvem AMERICANA. Je to jejich první společná studiová práce po téměř devíti letech. Crazy Horse jsou aktuálně Billy Talbot, Ralph Molina, Poncho Sampedro a Neil Young.

Pohled do tracklistu okamžitě naznačí, že AMERICANA je kolekcí klasických amerických lidovek. Ve své době mohly být některé z nich označovány za protestní písně či mordýřské balady, ale dnes se hrají u táboráku, neboť jejich pro všechny stále srozumitelné náměty a melodie přežily mnohá desetiletí.

Některé z nich, například “Tom Dooley” nebo “Oh Susannah”, jsou hluboko z 19. století, jiné jako  “This Land Is Your Land” (včetně nepoužívaných, či dokonce zakázaných veršů) a  “Get A Job” pak jsou folková NYtémata z poloviny 20. století. Je také zajímavé, že dnešní britská hymna “God Save The Queen” byla všeobecně používána v ještě nesjednocené Americe před “The Star Spangled Banner”, songem pro ten účel objeveným v roce 1889 a za hymnu oficiálně prohlášeným až v roce 1931. Každá z těchto písní je součástí amerického kulturního dědictví, pod společným označením “Americana” představujícími hudební dokument tamní historie.

Spojení všech těchto skladeb dohromady představuje Ameriku tak, jak už vlastně neexistuje, aniž by se ovšem nenašly aktuální spojnice pocitů v těchto písní obsažených se současným stavem země, třeba po téměř 200 letech. Texty často jednoduše, ale stále platně odrážejí názory lidí a jsou možným společenským a kulturním průvodcem i dnešní společnosti, zejména v tamním prezidentském předvolebním období. Jsou totiž trvale významné a oslovující, dnes jako v době, kdy byly napsány.

Nové album produkovali Neil Young a John Hanlon společně s Markem Humphreysem.
Natočili ho John Hanlon s Johnem Hausmannem a Jeffem Pinnem ve studiu Audio Casa Blanca.

 

Tracklist:

 1. Oh Susannah
 2. Clementine
 3. Tom Dooley
 4. Gallows Pole
 5. Get A Job
 6. Travel On
 7. High Flyin’ Bird
 8. She’ll Be Comin ’Round The Mountain
 9. This Land Is Your Land
 10. Wayfarin’ Stranger
 11. God Save The Queen

 

ZDROJ: www.supraphon.cz

3 května, 2012 by
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat