Malostranská beseda: Jediný akustický koncert zpěváka kapely Nazareth v ČR a další hudební zážitky

McCaffertyPunk, r&b, folk, rock… a 25. května exkluzivní akustický koncert zpěváka kapely Nazareth Dana McCaffertyho. Mimořádně atraktivní program pro příznivce kvalitní hudby různých stylů na květen připravil Hudební a divadelní klub Malostranská beseda. V rámci zdejších pravidelných „speciálů“ kromě hvězdného Dana McCaffertyho zahrají i legendy české hudební scény Zuzana Michnová s Oskarem Petrem a kapelou Petra Kalandry Memory Band, kteří tady 14. května pokřtí 2CD V mýdlových bublinách.

 

Klubové pódium bude v květnu patřit také Vlastovi Redlovi, Erice Fečové, brněnské formaci Poletíme?, kapele Olympic a dalším hostům.

A hudba bude Malostranskou besedou znít nejen k poslechu, ale nově i k tanci. Každé nedělní odpoledne je totiž zadáno pro Tančírnu pro starší a mírně pokročilé. Vstup zdarma! K návštěvě zve také Galerie, sídlící v renesančním podkroví Malostranské besedy. Kromě jedinečného výhledu na historickou Prahu sem až do 28. května láká také pozoruhodná výstava prací pedagogů a studentů ateliéru Sklo, Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem s názvem Kde je to sklo? II.

Z květnového programu Hudebního a divadelního klubu Malostranská beseda vybíráme (kompetní program na www.malostranska-beseda.cz):

5. 5., 20:00 Pocta Karlu Velebnému. Při příležitosti nedožitých jednaosmdesátin fenomenálního jazzmana se v Hudebním a divadelním klubu sejde unikátní sestava hudebníků a bývalých kolegů Karla Velebného. Koncert bude zároveň součástí oslav výročí objevení genia Járy Cimrmana. Divadlo Járy Cimrmana totiž vzniklo před 45 lety právě v Malostranské besedě a Karel Velebný byl jedním z jeho zakladatelů.

6. 5., 20:00, Vlasta Redl. Jeden z nejosobitějších českých muzikantů, autor mnoha zlidovělých písniček zahraje v Praze po poměrně dlouhé době, takže jeho příznivci už koncert jistě netrpělivě očekávají.

14. 5., 20:30, Petr Kalandra Memory Band & Zuzana Michnová a Oskar Petr – křest 2CD. Zpěvačka a autorka písní Zuzana Michnová se k návratu na hudební pódia rozhodla po několikaleté pauze. Spojení se zpěvákem a skladatelem Oskarem Petrem je symbolickým pokračováním tradice legendární skupiny Marsyas.

19. 5., 20:30, Erika Fečová. První koncert výtečné zpěvačky Eriky Fečové v Malostranské besedě nabídne její pohled na styly jako smooth r&b, neosoul a pop. Erika Fečová se vydala na sólovou dráhu po působení v kapelách Navigators  a Connection.

22. 5., 20:30, Poletíme? Originální mix punku a country ze své druhé desky Skupina dobře vypadajících mužů nabídne brněnská formace soustředěná kolem výtvarníka Rudolfa Brančovského.

25. 5., 20:30, Dan McCafferty. Zpěvák světoznámých Nazareth, interpret nestárnoucích rockových balad, jako je Love Hurts, Dream On, v Malostranské besedě představí svůj repertoár v komorní, akustické podobě. Na jediném koncertu v České republice jej doprovodí band speciálně sestavený z českých hudebníků.

28. 5. a 29. 5., 20:30, Olympic Retro: BEST OF. Posledním večírkem s kapelou Olympic vyvrcholí projekt Retro, který odstartoval v březnu 2011 a který provedl příznivce kapely všemi alby. BEST OF je rekapitulací toho nejlepšího, co Olympic v Malostranské besedě zahrál.

Galerie Malostranská beseda

26. 4. – 28. 5. Kde je to sklo? II. Výstava je součástí čtvrtého ročníku Pražského festivalu skla, mezinárodní přehlídky sklářské ateliérové tvorby.  V Galerii je k vidění výběr pozoruhodných prací pedagogů a studentů ateliéru Sklo, Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, který v letošním roce slaví dvacetileté výročí založení. Expozice je přístupná od úterý do neděle, vždy od 12 do 18 hodin. Vstupné: 50 Kč / 30 Kč studenti, senioři.

 

Zdroj: 2media.cz, s.r.o.

2 května, 2012 by