Plzeňský Festival Živá ulice představil první jména

Divadlo v ulicíchDramaturgové festivalu Živá ulice – Plzeňská setkání, který se koná od 23. 6. – 9. 9. v západočeské metropoli odhalili první jména z hudebního i divadelního programu. Na seznamu figurují alternativní proslavené české kapely i zkušení bardi vedle novinek ze Švédska či Brazílie. Multižánrový festival Živá ulice, který do Plzně přináší krom současné hudby i pouliční divadlo, happeningy a workshopy spolupracuje na dramaturgii s pražským festivalem United Islands České Spořitelny a právě jeho dramaturgové minulý týden dospěli k prvním headlinerům Živé ulice.

Živá ulice1

Mezi potvrzené interprety patří Toxique, The Prostitutes, Čankišou, Republic of Two, Please The Trees, The Colorblinds, Gulo Čar, BTnJ, Bitumen Beat, Luboš Andršt s jeho Blues Bandem a mnoho dalších. Plzeňská scéna bude u toho a mezi potvrzenými jsou Znouzecnost, Tleskač, Rubiano, My Music. Ze zahraničí přijedou Baron Bane ze Švédska a Canja Rave z Brazílie.

„Věříme, že hlavní blok, ale i další hudební akce v rámci Živé ulice se prosadí jako svébytný hudební festival, který se zařadí na mapu největších hudebních akcí v ČR. Letos v hlavním bloku v druhém srpnovém týdnu počítáme jak s tím, že oslovíme stejně jako na našich dalších akcích publikum více generací. Dokonce jsme zakomponovali do programu speciální myšlenku, které říkáme ‚otec a syn‘. V jeden den se tak na podiu potkají Jan Burian a jeho syn Jiří s kapelou Republic of Two nebo např. Michal Pavlíček a jeho syn s kapelou U-prag,“ prozrazuje David Gaydečka z United Islands.

xxCelý festival je zdarma!, a tak se mohou obyvatelé Plzně a Plzeňského kraje těšit na 16 dní v průběhu 3 měsíců plných hudebního, divadelního i doprovodného programu, který od dnešního dne naleznou na oficiálních webových stránkách festivaluwww.zivaulice.eu.

 

ZDROJ: ART Prometheus

4 května, 2012 by